CK PLANETA - Egypt: Dahab, potápění, safari
Egypt  Dahab Zájezdy Hotel Potápění  Windsurfing  Výlety Přihláška Vseob. podmínky Slevy Jak bylo
 Úvod
Nabídka:
 Expedice
Destinace:
 Egypt-Dahab
 Egypt-Safari
 Filipíny
 Kuba
 Malajsie
 Raja Ampat
 Sangalaki
 Súdán
 
 Fotografie
 O nás
 Kontakt

Městečko Dahab

Pobřeží Sinaje a zejména městečko Dahab je stále častěji vyhledávanou destinací jak zahraničních, tak i našich turistů.
Dahab jako původní beduínská vesnička si zachoval svou exotickou tvář: mělký, písčitý záliv lemovaný množstvím pokroucených datlových palem se žlutočervenohnědým pohořím v pozadí. Nikde jinde na pobřeží Egypta neroste přirozeně tolik palem. Mezi nimi se krčí jen nízké obchůdky, barvité restaurace či menší, bílé domky a hotýlky. Typický, arabský kolorit městečka a romantiku plážových restaurací doplňuje beduínská vesnice s velbloudy, kozami a zahalenými beduínkami.
Jednou z největších atrakcí Dahabu jsou zmíněné plážové restaurace a posezení v arabském stylu, kde se lze v ranním slunci pozvolna probouzet (vleže) čekajíce na snídaní, kde se lze také v průběhu dne opalovat a lenošit (drinky až pod nos) a kde konečně lze trávit kouzelné večery u vodní dýmky a romantické hudby, dřímat nebo jen tak relaxovat v kruhu přátel.

Dahab, Aktivity a výlety

Pobřeží Akabského zálivu skýtá výborné podmínky k potápění a právě v okolí Dahabu se nachází několik světoznámých lokalit jako Canyon, Blue Hole či Islands a odsud se také pořádají potápěčské safari na velbloudech na dosud nezničené útesy Ras Abu Gallum či Gabr el Bint. Dahab je rovněž proslulý svými výbornými podmínkami pro provozování windsurfingu.
Samozřejmě i běžný turista, kromě potápění či lenošení na pláži, zde najde množství atrakcí: jsou zde skvělé pro provozování windsurfingu, možnost vodního lyžování a mořského rybolovu, dále projížďky na koních a velbloudech.
Dahab je výchozím místem pro safari na velbloudech nebo džípech do okolních malebných wadi, vzdálených oáz či barevného a bílího kaňonu. Pochopitelně nelze vynechat starobylý klášter sv. Kateřiny a pozorování východu slunce z posvátné hory Mt. Sinai (Mojžíšová hora, 2 285 m) či plavání s ochočeným delfínem v moři.
> Článek o Dahabu

Dahab

Dahab se nachází na východním pobřeží Sinaje 85 km od letiště v Sharm el Sheikh, 150 km od Eilatu (letiště) a 650 km od Káhiry (cca 7 hodin cesty klimatizovaným autobusem). V turistické čtvrti Dahabu, zvané Masbet, je v dosahu do 500 metrů od hotelů či kempů směnárna, pošta, dále je zde množství obchodů s památkami, oděvy či potravinami, restaurace různých stylů a kvality, cestovní kanceláře, internetcafé, mezinárodní telefony a vše co turista potřebuje. A samozřejmě i potápěčské báze. V novém centru Dahab City, vzdáleném asi 3 km se nachází banka (možnost výběru z karty), pošta a úřady.Dahab

CK PLANETA Tel.: 724 046 162, FAX: 596 626 305, safari@ckplaneta.cz