Egypt  Dahab Zájezdy Hotel Potápění  Windsurfing  Výlety Přihláška Vseob. podmínky Slevy Jak bylo
 Úvod
Nabídka:
 Expedice
Destinace:
 Egypt-Dahab
 Egypt-Safari
 Filipíny
 Kuba
 Malajsie
 Raja Ampat
 Sangalaki
 Súdán
 
 Fotografie
 O nás
 Kontakt

Výlety na Sinaji

Klášter Sv. Kateřiny a Mt. Sinai (Mojžíšova hora, Gebel Musa, 2285 m)
Klášter ortodoxní křesťanské církve byl založen jíž v 7. století n.l. Je vzdálen asi 1,5 hodiny mikrobusem z Dahabu uprostřed sinajského pohoří, v hlubokém údolí na úpatí biblické hory Mount Sinai. Denně zde přijíždí desítky turistů a poutníků z celého světa, aby mohli vystoupit na posvátnou horu, kde, jak věří (křesťané, židé i muslimi), Mojžíš obdržel Desatero.
Výstup na horu začíná u kláštera ve výšce asi 1700 m n.m. a v noci je snadnější velbloudí stezkou. Trvá asi 2-3 hod. pěšky s baterkou nebo 1,5 hod na velbloudu (a pak jetě 20 minut pěšky). Cestou se lze posilnit v malých kamenných baduínských "barech". Na vrcholu je kaple (většinou zavřená) a malá hospůdka (otevřena, ale přeplněná). Náležitě vychutnejte vznešenost chvíle, kdy desítky lidí na skalnatém vrcholu čekají na první záblesk slunce. Ozývají se modlitby a písně v různých jazycích. Cesta dolů vede kamenným schodištěm vinoucím se malebným údolím. Schodiště stavěl údajně jeden mnich přes padesát let. Na prostorné plošině stojí chatka, kde bydlel Mojžíš, a rostou tam tři obrovské cypřiše (ten největší obejmou sotva tří lidé).

Sinaj - Mojžišova hora Klášter. Sv. Kateřiny

Nuweiba - plavání s delfínem
Asi 70 km na sever od Dahabu se nachází přístavní městečko Nuweiba. V zálivu se denně prohání ochočený delfín, kterého si beduíni vykrmují chobotnicemi. Je totiž zdrojem příjmu celé vesničky. Za možnost zaplavání si s ním beduíni vybírají vstupné 10,- EGP.
Poznámka: poslední rok, po narození mláděte, se delfíní samice objevuje jíž zřídka, prakticky vůbec. Předchozí mládě ji zemřelo. V podstatě se tam již výlety nepořádají.

Nuweiba - ochočený delfin
 

Faraónův ostrov
Asi 10 km od izraelské hranice poblíž Taby (140 km z Dahabu) se nachází ostrov Geziret Faraun (250 m od břehu) s křižáckou pevností Salah ad-Din z roku 1115 n.l.. Vstupné 8,- EP, doprava lodí 10,-EP. Okolo ostrova jsou nádherné korálové útesy, vhodné i pro šnorchlování.

Faraonův ostrov, Taba
 

Oáza Ein Chodra a barevný kaňon Coloured Canyon

Během celodenního safari džípem do pouště lze navštívit malebnou oázu Ein Chodra, nahlédnout do života pouštních beduínů a ochutnat něco z jejich kuchyně. Dále cesta vede mezi horami kamenitými vádí a písčitou pouští až k barevnému kaňonu, jehož stěny z různobarevného pískovce jsou vyhlazené vodou. Jeho charakter připomíná stěny v soutěskách Petry v Jordánsku. Odpoledne na zpáteční cestě se lze zchladit v Nuweibě a zaplavat z ochočenou delfínicí (v současné době někam zmizela se svým mládětem). Do programu lze ještě zařadit nádherný bílý kaňon.

Sinaj: Barevný kaňon
CK PLANETA Tel.: 724 046 162, FAX: 596 626 305, safari@ckplaneta.cz