Safari Potápění Itineráře Don Questo  Suakin  Súdán-Info
 
 Úvod
 Uskutečněné
 výpravy
 Destinace
 Súdán
 
 O nás
 Kontakt

Itineráře Súdán:

Daleký jih Súdánu - Deep South

Tato exklusivní dvoutýdenní plavba zahrnuje Souostroví Suakin až k hranicím Erytrey a potápěčské lokality, kde ryby skoro neznají potápěče. Je to příliš velká vzdálenost i pro súdánské rybáře. Někteří potápěči nazývají tuto oblast Galapágy Rudého moře.

Loď Don Questo tu objevila už desítky potápěčských lokalit a během každé plavby objevuje další.
Nejjižněji se dostaneme k ostrovu Dahrat Abid. Je to menší podmořská terasa plná měkkých a tvrdých korálů s nepřeberným množstvím ryb. Tady můžeme potkat obrovská hejna kladivounů.
Darraka Island již proslavil Jacques Cousteau, který tu prováděl podmořské experimenty po opuštění Shaab Rumi. Tady můžeme potkat obrovská hejna bodloků (surgeonfish), chňapalů (Fusiliers, Snapers) a barakud. Proplouvají velcí kranasové (jackfish, trevallies), tuňácí a menší skupiny kladivounů.
Dahrat Qab Island má podmořské plató s krásnými koráli a množstvím ryb včetně dalších druhů žraloků, Často tu potkáme želvy a občas i manty.
Habili Lory je královstvím hedvábných žraloků (silky shark) a měkkých korálů.
V této oblasti navštivíme další útesy plné života, například Andrew Reef, Adam Reef, Muchka Reef, Ago's Reef, Shab Marcel, Nick Reef, Domesh Reef.
Vracíme se na sever a navštivíme další ostrovy:
Masamirit Island s majákem. Opět množství korálů a ryb včetně žraloků a kladivounů.
Karam Masamirit asi 3 míle od majáku je mnohými potápěči popisován jako nejlepší lokalita Rudého moře. Nádherné korálové zahrady s množstvím života a ryb. Kranasi, chňapalové, bodlocí a barakudy, a také želvy, rejnoci, tuňáci, murény. Pokaždé potkáme mláďata hedvábných žraloků, kteří plavou za potápěči, a samozřejmě i šedé, černocípé, bělocípé a kladivouni.
Na některých lokalitách potkáme menší hejna obrovských papouščích ryb (Bumphead Parrotfish) a k potápěčům připlouvají velicí chrochtalové /Sweetleps).

Na zpáteční cestě navštívíme známé lokality jižního (např. Jibna Reef a Pender Reef) a středního Súdánu: slavný Shaab Rumi se zbytky Precontinent, Sanganeb Reef a vrak Umbria.
Málokterá potápěčská loď vyplouvá tak daleko na jih. Nejspíše nepotkáme nikoho, kromě pár lodiček súdánských rybářů.
Na toto dobrodružné safari je požadováno minimálně AOWD a 100 ponorů.
Během jednoho týdne navštívíme všechny nejlepší útesy a vraky středního Súdánu.CA PLANETA Tel.: 602 718 501, info@ckplaneta.cz